VÝROBA PELIET

VÝROBA PELIET

Výroba peliet prebieha v našej novo postavenej prevádzke v Ladcoch (6 km od Ilavy smerom na Púchov) prostredníctvom sofistikovaného systému peletovania. Špecializujeme sa na výrobu drevných peliet pre automatické peletové kotle. Vyrábame pelety najvyššej palivovej triedy A1 podľa normy STN EN ISO 17225-2

Najprv piliny zvážame zo širokého okolia do našej prevádzky v Ladcoch. Tam pilinu drvíme, triedime a čistíme, aby bola zaručená čo najvyššia kvalita peliet. Spravidla má pilina príliš vysokú vlhkosť, ktorú znížime sušením v automatickej sušičke. Keď sa vlhkosť zníži na požadovanú úroveň, putuje pilina do peletovacieho lisu značky LA MECCANICA.

Pelety sa vyrábajú lisovaním piliny na tvarovacom lise. Pilina je pod vysokým tlakom pretláčaná cez kruhové otvory oceľovej matrice s priemerom 6 mm, pričom sa zahrieva na teplotu takmer 100 °C. Celulóza, ktorá sa nachádza v dreve vplyvom teploty mäkne a stáva sa lepivou. To umožní lisovať drevené piliny do tvaru pelety bez pridávania akýchkoľvek prísad. Po vychladnutí sú pelety pevné a zachovávajú si svoj valcovitý tvar. Vylisované pelety následne zabalíme a uskladníme.


TECHNICKÉ PARAMETRE NAŠICH PELIET

Kompletné informácie o parametroch našich peliet nájdete v dokumente ATEST KVALITY.

V prípade záujmu odporúčame aj NAJNOVŠIE VÝSLEDKY testov našich peliet.


CHCEM VEDIEŤ AKO BUDÚ PELETY DODANÉ

One thought on “VÝROBA PELIET

  1. Spätné upozornenie: VYKUROVANIE - Peletyladce.sk

Comments are closed.